Kurtlar Vadisi teorileri!

30 06 2009

Ne olursa olsun, “Kurtlar Vadisi” lafı geçince kulak-lar dikleniyor. Bu yüzden bunu manşete çektim. İşte “Kurtlar Vadisi” ile ilgili komplo teorileri…

İki hafta içinde
Pana Film resmi bir yazıyla ilk kez, kendi dizisiyle ilgili “sonradan” değil önce davrandı ve açıklama yaptı; “Show TV ile anlaşma bitmiştir. Dizinin geleceği önümüzdeki günlerde belli olacak”… Sanki bir film yeniden başa sarılıyor. Pana Film haklı. Yani malı yeniden pazarlamakta… Şimdi gelelim teorilere;

2008’de benzer durum
Geçen yıl da benzer tartışmalar yaşandı. “Kurtlar Vadisi” hangi kanalda? Kanaltürk, Kanal 7, TRT, ATV… Böyle bir atmosferden dizi (bendeniz yazmıştım !) kanalında kaldı. Peki şimdi ne değişecek?

15 gün içinde
“Kurtlar Vadisi” 15 gün içinde kararını verecek. Yine benzer durum olabilir mi? Edindiğim izlenimlere göre bu sefer zor. Ama “imkansız” değil. Bu kapı açık ise sanırım kanal ve yapımcı firma bir ortak noktada buluşabilir. Bu da mantıklı. Neden?; dizi, Kanal D’de denendi olmadı. Çünkü bazı olaylar bazı kanallara uyuyor. “Kurtlar Vadisi” Show TV ile bütünleşti. İnsanlar bu diziyi orada arıyor. Efendim artık eski havası yok. Ama yeni bölüm-leri örneğin TRT için çekilse, aynı hava kesinlikle olmaz.

TRT’nin başında iki dizi var
TRT, “Kurtlar Vadisi”ne rakip diye piyasada sözü edilen (medya yorumu bu!) “Aynadaki Düşman” ve “Ayrılık” dizilerini ekrana getiriyor. Onlarla uğraşıyor. “Kardeşim olmadı, ‘Kurtlar Vadisi’ ortada ben ona gideceğim” diyemez. TRT’nin önce “dizi izlenme” sorununu kendi içinde halletmesi lazım.

STV halinden memnun
STV kendi yolunu çizmiş. İdeolojik ortamında kendi dizilerini üretiyor. “Tek Türkiye” ile keyfi yerinde. “Kurtlar Vadisi Pusu” senaryo ekibinin de kabul edeceği bir “STV versiyonu Kurtlar Vadisi” olmaz. Kanalın da şu an hem bütçe açısından hem de “ideolojik anlamda” orta karar bir siyasi dizi isteyeceğini sanmam.

Onlar bitti
ATV, Star ve Kanal D zaten “uzak duralım” şeklinde. Bunlardan biri olur mu? Bence olmaz. Olursa da faturasını hep beraber öderler…

Bu dizi Show TV’nin
İddia ediyorum, bu dizi yine Show TV’nin. Pana Film, açıklama yaptı. Ama edindiğim izlenim şu, “Bu sefer o kadar kolay değil”. Yani dizi, kendi içinde bir inandırıcılık sorunu yaşıyor. Sanırım bu yüzden kanal; “Sana bu kadar para veriyorum diziye çeki düzen ver” diye bir mesaj yolladı. Yani ortada bir satranç oyunu var. İki açıdan; bir bütçe, bir de senaryo.
Ama bir gerçek daha var; Polat hâlâ etkili. 15 gün süre ve “Show TV ile zor” aslında. Şişebilirim. Ama başka kanalda bu tadı bulamaz.


İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: